Události


 Opava, Česká republika - 19. října 2016

Kurz "Manipulace se zvířaty" - Opava, Česká republika

19. října 2016 proběhl na Školním statku, Opava p.o. již několikátý kurz Manipulace se zvířaty realizovaného Záchranným útvarem HZS ČR Hlučín. Kurz má za cíl seznámit příslušníky HZS ČR se způsoby odchytu zvířat za mimořádných okolností a s chováním zvířat ve stresových situacích jako jsou např. situace při vyvádění, vyprošťování a zajišťování zvířat a naučit zasahujícího hasiče rozpoznat případné hrozící nebezpečí ze strany zvířete, tak aby nedošlo k ohrožení zasahujících osob ani zvířete. Součásti přednášek kurzu Manipulace se zvířaty byla i přednáška specialisty pro chov a výcvik koni neziskové organizace First Czech Polo Association, z.s. paní Weissmannové, která zde po odborné stránce chovu koní seznámila zúčastněné s chováním koní ve stresových situacích, s přístupem ke zvířeti v daných situacích, se zklidněním zvířete a s poskytnutím základní chovatelské péče. Rádi bychom touto cestou chtěli poděkovat paní Weissmannové, že se tak náležitě zhostila své úlohy odborníka pro chov koní a své vědomosti a dovednosti profesionálně předala příslušníkům HZS ČR.

  Guads Polo Club, Egham, UK - duben 2016

Guards Polo Club, Windsor Great Park, Anglie - dne 30. dubnu 2016 First Czech Polo Associace, z.s. reprezentovaná prezidentem asociace Jozef Šurkovským, zavítala do královského parku Windsor Great Park poblíž Eghamu, na místo, kde se každým rokem v Anglii zahajuje sezóna koňského póla - Guards Polo Club. Bylo nám cti poznat tak významné místo koňského póla v Anglii, setkat se s milými lidmi a načerpat informace a neopakovatelnou atmosféru samotného místa a tréninkové hry koňského póla.

Velké díky!       

   

   


 Havířov, Česká republika - 30. dubna 2016

Pálení čarodějnic Na Zámku - Havířov, Česká republika

V Havířově 30. dubna Zámek Havířov, město Havířov v čele se městskými zastupiteli a First Czech Polo Associace, z.s. připravili pro širokou veřejnost akci pod názvem "Pálení Čarodějnic Na Zámku", kde návštěvníci zažili spoustu zábavy, legrace, ježdění na koních a další zajímavé podívané.

First Czech Polo Association, z.s. by touto cestou chtěla poděkovat organizátorům akce Hotelu Zámek Havířov, paní Janě Poláškové za krásné svezení na koních a panu Palkovskému za jeho pomoc.


 Opava, Česká republika - 14. února 2016

Kurz "Manipulace se zvířaty" - Opava, Česká republika

V rámci týdenního kurzu Manipulace se zvířaty u Záchranného Útvaru HZS ČR, Hlučín jsme se měli možnost seznámit s náročnou práci hasičů. Školení, jenž se konalo Na Školním statku, Opava p.o., v ZOO Ostrava a na dalších místech mělo velký ohlas mezi účastníky tohoto kurzu, kteří se zde měli možnost seznámit s práci s koňmi, domácími zvířaty a jak si poradit s odchytem hadů, psíka mývalovitého nebo výrem velkým.


Velké poděkování a velkou podporu bychom tímto chtěli vyjádřit Školnímu statku, Opava p.o., ZOO Ostrava a ZÚ HZS ČR, Hlučín.


 Štrbské Pleso, Vysoké Tatry, Slovakia - 27. - 31. ledna 2016

Koňské pólo - Štrbské pleso, Vysoké Tatry, Slovensko

5. až 7. února 2010 se konal historicky První turnaj v zimním pólu na Slovensku. Znovu oživení a udržení této tradice zimních turnajů koňského póla na Štrbským plese ve Vysokých Tatrách na Slovensku bylo předmětem setkání představenstva FCPA s partnery, příznivci FCPA a s lidmi, kteří by mohli přispět k navrácení koňského póla do Vysokých Tater stejně tak, jako se v tomto období pravidelně odehrávají turnaje ve městě St. Moritz, ve Švýcarsku.
Součástí turnaje v posledním ročníku 2010 byly také ledové sochy, proto FCPA nemohlo odmítnout pozvání na 4. neoficiální mistrovství světa v tesání ledových soch TATRY ICE MASTER 2016 na Hrebienku, kde jsme se mohli seznámit s úžasnými lidmi, tvůrci těchto ledových soch z celého světa – ze Singapuru, z Finska, z Maďarsko, z Turecka, z České republiky a dalšími.

Za FCPA velké poděkování patří všem, především pak pořadatelům TATRY ICE MASTER 2016 a našemu luxusnímu hostiteli Penzión Pleso. Děkujeme za 100% servis a pěkné dny strávené v kruhu milých lidí.


 Lučina, ČR - Silvestr FCPA 2015

Silvestrovská noc First Czech Polo Association / New Year's Eve
           
   
***    Happy New Year 2016!    ***


 Dolní Dobrouč, ČR - 30. prosince 2015

Relax těla i duše - turistika, vyjížďky na koních...

V závěru roku 2015 jsme přijali pozvání na Ústeckoorlicko, kde v malebném prostředí Orlických hor připravujeme s úžasnými lidmi pro Vás další možnost aktivního využití volného času ke zrelaxování těla i duše - turistika, vyjížďky na koních, na kolech, tématicky zaměřené výlety pro mládež "Poznávej svou zemi" a další vzdělávací programy, ozdravné pobyty, agrosturistika.

 


 Havířov, ČR - 29. srpna 2015

Rozloučení s prázdninami, Havířov, restaurace U Jelena

Ve spolupráci s městskými zastupiteli a členy hnutí ANO Havířov First Czech Polo Association, z.s. připravilo pro dětí sobotní odpoledne plné her a ježdění na koních u hotelu U Jelena v Havířově, které vykouzlilo úsměv nejedné dětské tvářičce. Na své si přišli i dospělí a někteří nezůstali v pozadu za svými ratolestmi. Jedinečná atmosféra, spousta zábavy, možnost se seznámit, posedět s přáteli nebo se pobavit to vše bylo k dispozici těm, kteří nezaváhali a přišli se podívat.
Za First Czech Polo Association, z.s. velké poděkování patří zastupitelům města Havířov, restauraci a hotelu u Jelena a zúčastněným stájím. Děkujeme a srdečně Vás všechny zveme na naše další připravované akce.


 Havířov, ČR - srpen 2015

Galavečer First Czech Polo Association, z.s., Havířov, ČR - dne 6. srpna 2015 se konal první ročník Galavečera First Czech Polo Association za účasti zastupitelů města Havířov, VIP hostů a sponzorů FCPA. Při slavnostní zahájení večera bylo zastupitelkou města Havířov paní Bc. Darjou Tomaniecovou slavnostně pokřtěno logo FCPA. Následovalo hudební vystoupení Hany Šurkovské, kterou doprovázela umělkyně MA MA Jarmila Paclová, známá svou prací především v Rakousku. Pozvání přijali VIP partneři FCPA a další osobnosti, mimo jiné pozvání přijal a z Kolumbie k nám zavítal i se svými dětmi, celosvětově známý pianista a ve světě uznávaný umělec Václav Pacl, holandská stáj Equi Hollandia. Celý večer se nesl v duchu krásných žen a nádherných aut - výjimečný Citroën C4 Cactus, luxusní Citroën DS 5 a Aixam GTO - pro naše dospívající ratolesti, která byla k dispozici díky auto showroom Meteor Car, s.r.o.

Všem děkujeme za krásný večer, za First Czech Polo Association president asociace Ing.Šurkovský.


 Háj ve Slezsku - Lhota, Opava, ČR - srpen 2015

Háj ve Slezsku - Lhota, Opava, ČR - ve dnech od 31.7 do 2.8.2015 jako jedna z hlavních organizací držící patronát nad českým koňským pólem, jsme nemohli chybět na avizované akci v Areálu Mlýna U vodníka Slámy, v Háji ve Slezsku - Lhota, Opava ve dnech od 31.7 do 2.8.2015. V tomto jedinečném odpoledni se zde představila řada účastníků, mimo jiné Dr. Veronika Tomková - drezura, Stáj Rajnochovice - western, horsefootball, který společně s moderátorem Rádia Orion rozehrávala Hanička Šurkovská. Vrcholem odpoledne byly zápasy v koňském pólu prezentované Gill Polo a následné vyhlášení vítězů.


 Česká Republika, Anglie - duben 2015

Česká republika - Velká Británie - duben 2015 v rámci navazování dalších spoluprací s trenéry, profesionálními hráči a odborníky ze světa koní jsme zavítali také do Anglie, kolébky koňského póla. Z dálky nás již vítali bílé útesy tohoto království a atmosféra této zemně nás neponechávala klidnými. V blízké době Vás určitě překvapíme výsledky naší cesty do Anglie, které se jistě promítnou do naší práce.

 


 Jihomoravský kraj, Česká Republika - prosinec 2014

Jihomoravský kraj, ČR - 5.- 7.12.2014 jsme se nedaleko moravské metropole zúčastnili třídenního pólo soustředění určeného především začínajícím hráčům koňského póla, které probíhalo pod vedením UK coache. V rámci tohoto setkání jsme se měli možnost seznámit s anglickým a argentinským pólo světem a stát se součástí pólo turnajů v závěru celého soustředění. Neopakovatelná atmosféra, kterou jsme zde mohli nasát plnými doušky, se stala velkou inspirací a zkušeností i pro nás.

Sotogrande, Španělsko - srpen 2014

La 43ª edición del Torneo Internacional Land Rover de Polo, Sotogrande, España (43. ročník mezinárodního turnaje Land Rover Polo, Sotogrande, Španělsko) - v závěru srpna se odehrála ve Španělsku významná pólo událost. Ve španělském Sotogrande. Nedaleko Gibraltaru byl zahájen velkolepý 43. ročník mezinárodního turnaje Land Rover Polo Sotogrande pořádaného clubem Santa María Polo Club Sotogrande. Tohoto grandiózního turnaje se zúčastnilo prvních pět hráčů na světě. Díky událostem jako je tato je Sotogrande považováno za hlavní město póla na světě, společně s dalšími městy v Británii, USA a Argentině.

  Windsor, UK - srpen 2014

                               

The Polo Festival - Apres Polo Party 2014, Windsor, Anglie - 9.srpna se pořádala sportovní podívaná pólo klubem Royal County of Berkshire Polo Club. Návštěvníky přivítala skvělá atmosféra, bohatý program, dobré jídlo a pití a jedinečná příležitost strávit pěkné odpoledne a to včetně rodin s dětmi, pro které zde organizátoři nachystali skvělé atrakce.

 

Salla, Rakousko - únor 2014

Salla, Rakousko - PIPA PROAM EUROPEAN SNOW POLO CHAMPIONSHIP AUSTRIA

Hlavní zimní sportovní událostí tohoto regionu byl Snow Polo Championship, jenž na chvíli upoutal veškeré zraky fanoušků tohoto sportu i laiků k tomuto místu. Cílem všech bylo užít si skvělé nezapomenutelné atmosféry.

http://www.snowpolo.at/

 

Polo-cup – Chlumec nad Cidlinou, Česká republika - 28. května 2011

Chlumec nad Cidlinou, ČR - Poslední květnovou sobotou se v Chlumci nad Cidlinou - Ostrově uskutečnilo historicky první mezistátní utkání v koňském pólu mezi kluby z České a Slovenské republiky. V utkání, které se odehrálo na čtyři sedmiminutové chukky, porazil český tým slovenský 7:3. Slavnostního předání medailí vítěznému českému týmu pólistů se ujala samotná pořadatelka utkání Michelle Kinská dal Borgo.

 

zdroj: Blesk.cz

First Czech Polo - náš tým

Tým FCPA tvoří lidé, kteří jsou Vám k dispozici a podílejí se na aktivním životě asociace, klubů a stájí

Více zde

First Czech Polo - koně

Všechna ušlechtilost pochází z koně a krásně to vystihuje jedno arabské přísloví
"Na koňském hřbetě je ráj srdce"

Více zde

Dokumenty ke stažení

Veškeré dokumenty, darovací smlouva, formuláře přihlášek do kurzů, zásady bezpečnosti a výroční zprávy najdete

Více zde